Biuro@softkanapa.pl

Telefon

570 770 434

Działamy

Warszawa i okolice

Usuwanie roztoczy

Roztocze – liczny rząd pajęczaków, obejmujący zwierzęta od mikroskopijnych do 3-centymetrowych. Roztocze są saprofagiczne, ale także są wśród nich pasożyty i drapieżniki. Niektóre mogą przenosić choroby lub być szkodnikami magazynowymi. Zamieszkują wszystkie strefy klimatyczne, również obszary polarne. Wikipedia

Dorosła osoba wytwarza ok kilograma złuszczonego naskórka rocznie. Taki naskórek to główne pożywienie roztoczy. Roztocze kurzu domowego są najczęstszą przyczyną alergii. Bytują w materacach, pościeli, dywanach, meblach tapicerowanych i pluszowych zabawkach. Roztocza mogą powodować alergię i mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Te mikroskopijne organizmy nie są jednak widoczne gołym okiem. Odchody roztoczy mają bardzo zły wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Na alergię na roztocza narażone są osoby (zwłaszcza dzieci) z tak zwaną chorobą atopową, lub z taką chorobą w bliskiej rodzinie (atopowe zapalenie skóry, katar sienny, astma alergiczna), które żyją z dużą ilością roztoczy w domowym kurzu.

Czym są roztocza?

Roztocza to podklasa pajęczaków spokrewnionych z kleszczami. Mają 8 nóg, a wiele z nich żyje swobodnie w ziemi i w wodzie, podczas gdy inne pasożytują na roślinach i zwierzętach. Często nie zwracamy na nie uwagi, ponieważ są małe. Opisano ponad 45 tysięcy gatunków roztoczy, a najbardziej znany i dokuczliwy dla ludzi jest skórożarłoczek skryty.

Gdzie znajdują się roztocza?

Skórożarłoczki znajdują się między innymi w kocach, dywanach, materacach, podłożach łóżek i pościeli zawierającej złuszczony naskórek ludzi i zwierząt. Żywią się martwymi komórkami skóry, które spadają codziennie z ludzi, a gdy roztocze znajdzie odpowiednie pożywienie, właściwą temperaturę (25 °C) i dość wysoką wilgotność (50-80%), będzie szybko się rozmnażać. Z tego powodu ilość roztoczy jest zwykle większa w wilgotnych domach.

Alergia na roztocza to globalny problem zdrowotny. Badania prowadzone w wielu krajach wykazują, że roztocza to istotny czynnik rozwoju alergii i astmy.

Jeśli nie usuniemy roztoczy to doprowadzimy do allergi i astmy.

Usuwanie roztoczy


Jednym ze sposobów ograniczenia ilości roztoczy jest dokładne czyszczenie i odkurzanie miejsca do spania. Odkurzając łóżko, usuwamy również z niego martwy naskórek, który jest pożywieniem dla tych pajęczaków. Usunięcie martwego naskórka wraz z roztoczami jest najważniejszą czynnością, którą należy wykonać. Odpowiednie czyszczenie zapewni profesjonalny sprzęt specjalnie do tego przystosowany. Korzystając z usług softkanapa.pl możecie liczyć na profesjonalne pozbycie się alergenów z państwa łóżek.

Print Friendly, PDF & Email

Serwis świadczący usługi prania tapicerki

Facebook Messenger